محل تبلیغات شما

اگر چه در آستانه سال نو نباید از غمها و دردها نوشت اما درد حلبچه داستانییست که آزارهایش ثبت تاریخ شد و نمی توان در این ایام که برابر است با بیست و هفتمین سالگردش به راحتی  از آن چشم پوشید . چون پاره ایی از وجود جهان هستی بود که ناجوانمردانه نیست ونابود گردید.

بمباران شیمایی حلبجه(به کوردی : کیمیا بارانی حه له بچه) در 25 اسفند 1366 توسط حکومت بعث عراق صورت گرفت .این بمباران بخشی از عملیات گسترده به نام عملیات انفال  بود که بر ضد ساکنان مناطق کرد نشین عراق انجام گرفت. در پی عملیات والفجر 10 توسط ایران و تصرف بخش هایی از کوردستان عراق با کمک پیشمرگان کورد عراقی در اواخر سال 1366 صدام حسین را به آن وا داشت تا به پسر عمویش حسن المجید معروف به علی شیمیایی دستور بمباران شیمایی این مناطق را بدهد. در پی این حمله ناجوانمردانه یک نسل کشی بوقوع پیوست که بالغ بر 5000 پنج هزار نفر از مردم حلبچه که غیر نظامی بودند شهید گردند که این واقعه ناگوار ثبت تاریخ شد و حلبجه اسمی جدید یافت حلبجه شهید. این بمباران شیمیایی که به قتل عام حلبچه انجامید به جمعه خونین نیز شناخته میشود؛ یک نسل کشی مردم کورد بود که در 16 مارس 1988 به وسیله بمباران شیمیایی توسط نیروهای دولتی عراقی ئر شهر حلبچه کوردستان عراق در طی روزهای پایانی جنگ ایران وعراق روی داد.(ویکی پدیا)

 (عملیات انفال= در این عملیات که از سال 1988 تا1989 صورت گرفت بیش از 80000 کورد بارزانی و چند ده هزار کورد گرمیان و حلبچه در مجموع 2000 نفر از مردم کورد بدستور مستقیم صدام حسین تکریتی زنده بگور شدن و پیر و جوان ؛ زن و مرد؛ همه و همه را در چاله هایی آماده زنده بگورو بمباران شیمیایی شدند!!!؟؟؟)

انفال : زنده به گور کردن

هر سال در این ایام خود بخود یک احساس غریب وآشنا مرا به سوی حلبچه شهید می کشاند ؛ یک حس انسان دوستی یا عمق فاجعه وصف ناکردنی ؛نمی دانم اما همواره در این ایام نسل کشی ملتی بدور از تمام حواشی نژاد پرستانه مرا بسوی خود میخواند تا همدردی کنم با آزارهای یک شهر ؛یک ملت؛ جمعی از از انسانهای بی گناه که معلوم نشد به کدامین گناه کشته شدند؛ با حلبچه شهید . بمباران شیمایی و بمب باران با بمب های ناپال و بعد آن انفال؛ زنده زنده مردم را زیر خاک کردن همه و همه حرف از بی رحمی دژخیمی میزند که جان انسانها برایش هیچ ارزشی نداشت و دست به  قصی ترین جنایت قرن زد و بعد از بمباران ونسل کشی هیرو شیما و ناکازاکی ژاپن دوباره این درام غم انگیز تکرار شد هرچند امسال دولت نامبارک عراق و شام منصوب به داعش این قتل عام و انفال را تکرار کرد و دوباره این ملت بی پناه مورد تعرض دژخمی که داعیه اسلام و خلافت اسلامی دارد ؛قرار گرفت و قصی ترین جنایات که تا کنون نمونه نداشته را مرتکب شد از سر بریدنها گرفته تا زنده به آتش کشیدن انسانها ؛ عمق این جنایات چنان هول ناک است که حتی فکر کردن به آن هر انسانی را تحت تاثیر قرار می دهد. آری در بیست وهفت سال قبل یک سلطه گر و قدرت طلب دست به بزرگترین کشتار فرن زد و یک شهر را شهید کرد که این شهر نام گرفت (حلبجه شهید) که عکسهای بجای مانده چنان تکان دهنده است که نمی توان خیلی از این عکسها را بمعرض دید همگان قرار داد و اکنون دوبار دژخیمی دیگر مرتکب جنایتی وافرتر از صدام  شد و با جمع کردن جانیان و قاتلان در اقصا نقاط جهان سعی کرد تا با نام اسلام و ایجاد رعب و وحشت در این نقطه از جغرافیای جهان برای خود حکومتی بنا نماید ؛غافل از اینکه این ملت مدت زمانی به طول تاریخ در برابر نابخردان و یاغیان ایستادگی کرده و بهای این ایستادگی را با خون خود جواب گفتند و قدرت این خون ؛ داعشیان را در کوبانی متوجه شیرمردان وشیر ن این مرز و بوم کرد تا بدانند که هر آدم یا گروه قصی القلبی با کشتار و رعب و وحشت نخواهند توانست یک متر از خاک این مرز وبوم را برای همیشه برای خود نگه دارند. در آستانه سال نو امیدوارم حضرت رحمان به امدادهای خود برای این مردم بی گناه بیفزاید و مردم کوردستان با نقره داغ کردن ناشیخ هایی که خواب خلافت را دیده بودند بار دیگر برگهای تازه ایی به ورقهای کتاب تاریخ جهان انسانیت بیفزایند؛ شیر ن در این نگارش جدید تاریخ جایگاهی والا به خود اختصاص دادند تا به تمام جهان نشان دهند که مرد و زن با هم هیچ فرقی ندارند و شیرزنی که حقوق خواند ه و تک تیرانداز است تاکنون بالغ بر 160 نفر از  این نابخردان داعشی  را با تیرهای قناسه بی خطایش برای همیشه ساکت واز زندگی کردن ساقط گرداند.

ایحال امیدوارم سال نو سالی بدور از کشت وکشتارها ؛بدور از عدوات و بی رحمی انسان بر انسان باشد. امیدوارم در آستانه سال جدید تمام بشریت به آرامش و راحتی برسند. امیدوارم که همه دوستان مرا ببخشایند که اگر در طول سال گذشته با نوشتن کامنتی ندانسته باعث نگرانی شان شده ام. امیدوارم تمام عزیزان شاد و سالی پر از خوبیها در پیش رو داشته باشند؛ امیدوارم که تمام دوستان و کل بشریت به آرزوهایشان برسند. امیدوارم که هرکس با گلی خوش بو و خوش رنگ سال جدید را آغاز نماید تا تمام ایام سالش پر از عطر گلها و خوشیوبیها باشد. گل این هدیه لطیف حضرت دوست برای بشریت.گل این مظهر زیبایی و پر از عطر محبتهاگل مظهر عزیزترینها. و همه روز و شبهایتان پر ازگل و عمرتان چون کوه متداوم و با صلابت بادا.

من اگر در این جهان اهل وفا یا بی وفا بودم گذشت

مدتی مهمان این محنت سرا بودم گذشت

زاغ بودم در چمن یا بلبل افسرده حال

در گلستان جهان گل یا گیاه بودم گذشت


                                نمادی ماندگار بر ویرانه های حلبچه شهید

                          آپلود عکس

                           مادرم  مرا بر دستانت بلند کن تا خدا بهتر مرا ببیند

                                           ر             

            دگر آغوش پدربرایم چون گذشته امنیت نداشت که سنگ بر سنگ کوبید

                          

                    آپلود عکس

آپلود عکس


 نفس زنده دلم قطع کنید ببریدش؛ببریدش؛ ببرید که کس را یارای دیدنم دیگر نیست

آپلود عکس


وای جنگل را بیابان می کنند؛ آنچه این نامردمان با جان انسان می کنند

                                                    آپلود عکس

                                   به کدامین گناه کشته شدند

                                                 آپلود عکس  

                                                          صحبت از پژمردن یک برگ نیست

                                                     آپلود عکس

                                            

                                      آسمان ای آسمان مشکن دگر بال و پرم


                                                   


                                                     بال و پر دیگر چرا ویران که کردی پیکرم


                                      

سالی دیگر سلطان فصلهادر دیارم (شارکه م سنه ) با مهر آمد

دوستان عزیز ئامانـــــــــــــــج

یاران همه در پناه حضرت رحمان باشید

  ,سال ,یک ,بمباران ,امیدوارم ,حلبچه ,    ,      ,در این ,      ,بمباران شیمایی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
بی نصیب تنهایی دل باغچه پیچک bimarestaniha وبلاگ مجله تصویر زندگی فروش فلزیاب لورنز 09114535475 suprotopub اسکلت فلزی digital99 Linda's notes